Határtalanul

Leendő elsősöknek

Energiahatékony Iskola 2019

Alapítvány

Adószámunk (az 1%-os felajánláshoz): A szegedi Tarjánváros III. Sz. Általános Iskoláért Alapítvány 19083632-1-06
Rendelkező nyilatkozat

eKréta belépés

NTP-TV-13 pályázat

emmi-logo

emmi-logo

ofi-logo

ofi-logo

Sakkpalota program

Ökoiskola

Fenntarthatósági témahét

A tanév helyi rendje

A 2018/2019. tanév helyi rendje

Augusztus

A program ideje A program (az ellenőrzés) megnevezése
08. 27-28-29. Javító- és osztályozó vizsgák
08. 27. Tanulók átvétele másik általános iskolákból, pótbeírás
08. 30. Első osztályos tanulók tanszereinek összegyűjtése, a tanév-kezdéssel kapcsolatos teendők egyeztetése a szülőkkel
08. 30-31.

 Tankönyvosztás

Szeptember

A program ideje A program (az ellenőrzés) megnevezése
09. 03. A tanév ünnepélyes megnyitója az iskola tanulóinak, pedagógusainak, dolgozóinak részvételével; első tanítási nap. A 2018/2019. tanévben a tanítási napok száma 181.
09. 03. Az első osztályosok köszöntése ünnepi műsorral
09. 03. A 1600– 1700 között felügyeletet igénylő tanulók névsorának leadása, a szülők írásbeli nyilatkozatával
09. 05. Szülői Közösség tanévet nyitó értekezlete.
09. 05. Intézményi Tanács értekezlete
09. 06. Szülői értekezlet az 1. osztályos tanulók szülei részére az évfolyamfelelősökkel egyeztetett időpontban
09. 07 Alapfokú művészeti oktatás első tanítási napja
09. 10. Szakköri, tehetséggondozó, tanulószobai és középiskolai előkészítő foglalkozások indítása
09. 10-14. Szülői értekezlet a 2-8. osztályos tanulók szülei részére az évfolyamfelelősökkel egyeztetett időpontban
09. 14-ig Intézményi Diákparlament összehívása
Zenei előképző csoportok szervezése, hangszeres oktatás a zeneiskola pedagógusaival közöse.
Gyógytestnevelési kategóriába sorolt tanulók foglalkoztatásának megszervezése
Statisztika készítése tanulókról, pedagógusokról, az iskola működéséről
Boldogságórák megtartása a pályázati kiírásnak megfelelően.

 

Október

A program ideje A program (az ellenőrzés) megnevezése
10. 01. Október 1.: Zenei Világnap (Megemlékezés iskolarádióban és óraközi szünetekben szervezett programokkal
10. 06. Megemlékezés az aradi vértanúkról, az október 6-i megemlékezés előkészítése
10. 12. Első osztályos tanulók közül az óvodai jelzés, a tanév kezdete óta szerzett tapasztalatok alapján hangsúlyosabb támogatást igénylők névsorának összeállítása
10. 12. Bolyai Matematika Csapatverseny 3-8. osztály (országos döntő: november 24.)
10. 13. Tanítás nélküli munkanap (1.):Pedagógusok továbbképzése
10. 16. Fogadó óra
10. 16. Mesemondó verseny 1-4. évfolyam
10. 19. Október 23-a ünnepe
A 8. osztályosok pályaválasztási programjai (középiskolák látogatása, pályaválasztási szülői értekezletek a középiskolákban), a szülők tájékoztatása a pályaválasztási és beiskolázási ütemtervről.
Boldogságórák megtartása a pályázati kiírásnak megfelelően.
Sudoku bajnokság 1-8. évfolyam
Őszi szünet: 2018. október 29-től október 31-ig. A szünet előtti utolsó tanítási nap október 26. (péntek), a szünet utáni első tanítási nap november 5. (hétfő).

 

 November

A program ideje A program (az ellenőrzés) megnevezése
Játékos foglalkozások óvodásoknak: rendhagyó módon az iskolások mennek az óvodásokhoz
11. 10. Tanítás nélküli munkanap (2): Pedagógusok önképzése
11. 13. Fogadó óra
11. 13. Nyílt tanítási órák az alsós osztályos tanulók szüleinek meghívásával
11. 14. Tanítás nélküli munkanap (3.): pályaorientációs nap, a programokat a gyerekek korosztályához igazítjuk
11. 20. Német nyelvi iskolai szövegértési csapatverseny
11. 21. Angol nyelvi városi tehetségkutató nyelvi verseny
11. 22. Iskolai szépkiejtési verseny angol és német idegen nyelvből 3-4. évfolyamosoknak
11. 28. Helyesírási verseny 5-8. évfolyam
11. 30-ig Az első osztályosok diagnosztikus fejlődésvizsgálata
Varga Tamás matematikaverseny 1. forduló
Curie levelezős matematikaverseny
Curie levelezős kémiaverseny
Vasvári informatikai verseny
Gábor Dénes Számítástechnikai verseny
Sudoku bajnokság 1-8. évfolyam
Boldogságórák megtartása a pályázati kiírásnak megfelelően.

 

 

December

A program ideje A program (az ellenőrzés) megnevezése
 
12. 01. Tanítás nélküli munkanap (4.): Nevelőtestületi továbbképzés
12. 05. Versmondó verseny 1-4. évfolyam
12. 07-ig Tanulók jelentkezése a központilag, egységes követelmények szerint szervezett írásbelikre közvetlenül a vizsgát szervező intézménybe.
12. 12. Háziverseny matematika 5-8. évfolyam
12. 15. Tanítás nélküli munkanap (5.): Pedagógus önképzés
12. 17. Játékos foglalkozás óvodásoknak
12. 19 – 21. Karácsonyi ünnepek, ünnepi hangverseny, német (angol) nyelvű karácsonyi parti. A karácsonyi ünnepi műsor helyszíne: az iskola aulája 16.00
A tanulók írásbeli munkájának ellenőrzése és értékelése.
Curie levelezős matematikaverseny
Curie levelezős kémiaverseny
Vasvári informatikai verseny
Gábor Dénes Számítástechnikai verseny
Sudoku bajnokság 1-8. évfolyam
Boldogságórák megtartása a pályázati kiírásnak megfelelően.
Végzős tanítványok beiskolázásának előkészítése.
Téli szünet: 2018. december 27-től 2019. január 2-ig. A szünet előtti utolsó tanítási nap december 21. (péntek), a szünet utáni első tanítási nap 2017. január 3. (csütörtök).

 

Január 

A program ideje A program (az ellenőrzés) megnevezése
01. 09 –   04. 26. A tanulók fizikai állapotát felmérő vizsgálatok, a mérések eredményeinek feltöltése a NETFIT informatikai rendszerbe 2019. május 31-ig.
01. 14 – 18. Táncművészeti csoportok, tanulók vizsgái: nyilvános, szeretettel várjuk az érdeklődőket
01.15. Játékos foglalkozás óvodásoknak
01. 16. Kazinczy- verseny 5-8. osztály
01. 25. Az 1. félév zárása
01. 28.-02. 01. A tanulók, szülők értesítése az első félévben elért tanulmányi eredményről.
A végzős tanítványok jelentkezése továbbtanulásra az előzetes felvételi eljárás keretében. Írásbeli felvételi vizsgák a 6 és 8 évfolyamos gimnáziumokba, kilencedik évfolyamra és a Hátrányos Helyzetű Tanulók Arany János Tehetséggondozó Programjába jelentkezők számára a jelentkezőknek 2019. 01. 19-én. Pótló központi írásbeli felvételi vizsgák a 6 és 8 évfolyamos gimnáziumokba, kilencedik évfolyamra és a Hátrányos Helyzetű Tanulók Arany János Tehetséggondozó Programjába jelentkezők számára azoknak, akik az előző írásbelin alapos ok miatt nem tudtak részt venni 2019. 01. 24-én.
Curie levelezős matematikaverseny
Curie levelezős kémiaverseny
Varga Tamás matematikaverseny 2. forduló
Gábor Dénes Számítástechnikai verseny
Sudoku bajnokság 1-8. évfolyam
Tollaslabda/asztalitenisz Diákolimpia – városi, megyei verseny
Úszás Diákolimpia – városi, megyei verseny
Boldogságórák megtartása a pályázati kiírásnak megfelelően.

Február

A program ideje A program (az ellenőrzés) megnevezése
02. 04. Nevelőtestületi értekezlet, a tanév 1. félévének pedagógiai értékelése.A kulturális seregszemle tanulók előtti bemutatója, a programot bemutató csoportok munkájának értékelése, zsűrizése.
02. 05. Szülői Közösség értekezlete
02. 05. Intézményi Tanács értekezlete
02.06.-02. 12. Szülői értekezlet az évfolyamfelelősökkel egyeztetett időpontban
02. 08. Bolyai Természettudományi Csapatverseny 5-8. osztály
02. 13. Első osztályba jelentkező óvodások és szüleik fogadása játszódélutánon, illetve tájékoztatásra
02. 15. Az 1 – 4. osztályosok farsangja.
02. 19. Nyílt tanítási órák a leendő 1. osztályos tanulók szülei számára
02. 20. Szavaló verseny 5-6. évfolyam, 7-8. évfolyam
02. 20. Helyesírási verseny 2-4. évfolyam
02. 22. A felső tagozatosok farsangja.
02. 25. A kommunizmus áldozatainak emléknapja (02. 25.)
ORCHIDEA – PANGEA Tehetségkutató matematika verseny 3-8. osztályiskolai forduló (döntő: március)
Zrínyi Ilona Matematikaverseny– 1. forduló
Matekguru matematikaverseny
Curie levelezős matematikaverseny
Curie levelezős kémiaverseny
Varga Tamás matematikaverseny 3. forduló
Gábor Dénes Számítástechnikai verseny
Sudoku bajnokság 1-8. évfolyam
Hevesy György kémiaverseny
ECDL modul vizsgák
Boldogságórák megtartása a pályázati kiírásnak megfelelően.
Tanulók beiskolázása az általános felvételi eljárás keretében

Március

A program ideje A program (az ellenőrzés) megnevezése
03. 02. NTMFSZ Magyar Kupa a táncos gyerekek részvételével (Üllő)
03. 06. Első osztályosok előzetes beírása („bemutatkozó foglalkozások”) a két tanítási nyelvű osztályokba
03. 09. Bolyai Természettudományi verseny országos döntő
03. 13. Matematika háziverseny 2-4. évfolyam
03. 14. Március 15. ünnepe
03. 15. Március 15. (péntek) pihenőnap
03. 18-22. Fenntarthatósági témahét
03. 19. Fogadó óra
03. 22. Víz világnapi programok – projektnap
03. 23. XXVIII. Országos Junior Táncművészeti Fesztivál (Makó) Regionális Elődöntő
03. 29. Kulturális bemutatók szülők előtti programja
Kenguru matematikaverseny
Röszkei fizikaverseny
Öveges József Kárpát-medencei fizikaverseny
Curie levelezős matematikaverseny
Curie levelezős kémiaverseny
Gábor Dénes Számítástechnikai verseny
Sudoku bajnokság 1-8. évfolyam
ECDL modul vizsgák
Boldogságórák megtartása a pályázati kiírásnak megfelelően.

Április 

A program ideje A program (az ellenőrzés) megnevezése
04. 06. NTMFSZ Magyar Bajnokság a táncos gyerekek részvételével (Üllő)
04. 08-12. Tehetség hét/Digitális témahét
04. 10. Szépkiejtési verseny 3-4. évfolyam
04. 16. A Holokauszt áldozatainak emléknapja
04. 24. A Föld napjáról történő megemlékezés
Árkád futás – utcai futóverseny
Atlétika Diákolimpia
Éneklő Ifjúság – városi verseny
ECDL modul vizsgák
Curie levelezős matematikaverseny
Curie levelezős kémiaverseny
Gábor Dénes Számítástechnikai verseny
Medve Szabadtéri Matekverseny 5-8. osztály
Hermann Ottó Természetismereti verseny
Boldogságórák megtartása a pályázati kiírásnak megfelelően.
Tavaszi szünet: 2019. április 18-tól április 23-ig. A szünet előtti utolsó tanítási nap április 17. (szerda), a szünet utáni első tanítási nap április 24. (szerda). A tanulók felügyeletéről a szülők igénye szerint kell gondoskodni.

 

Május

A program ideje A program (az ellenőrzés) megnevezése
05. 05 – 10. A 7. évfolyam részvétele a Határtalanul” pályázatban
05. 06 – 10. Szülői értekezlet az évfolyamfelelősökkel egyeztetett időpontban
05. 15. Oktatási Hivatal célnyelvi mérése kéttannyelvű osztályokban:

-       6. évfolyamon KER szerinti A2 szintű,

-       8. évfolyamon KER szerinti B1 szintű nyelvtudást méri05. 17.Szeged Napja programjának ajánlása05. 18.XXVIII. Országos Gyermek Táncművészeti Fesztivál (Budapest)05. 22.Az Oktatási Hivatal idegen nyelvi mérése az iskolák hatodik és nyolcadik évfolyamán angol, vagy német nyelvet első idegen nyelvként tanulók körében05. 22-26.IDF Világbajnokság a táncos gyerekek részvételével (Pula, Horvátország)05. 24.„Olvassuk át az éjszakát! –hagyományos idegen nyelvi program05. 29.Az anyanyelvi és a matematikai alapkészségek fejlődésének vizsgálata a hatodik és nyolcadik évfolyamon05. 31.Tanulmányi kirándulások„Dózsa Kupa” – labdarúgó torna – megyeiCurie levelezős matematikaversenyCurie levelezős kémiaversenyGábor Dénes Számítástechnikai versenyTanév végi tantárgyi és nevelési eredménymérésekECDL modul vizsgákBoldogságórák megtartása a pályázati kiírásnak megfelelően.

 

 Június

A program ideje A program (az ellenőrzés) megnevezése
06. 03-06. Alapfokú művészetoktatásban részesülő tanulók vizsgája
06. 03. „T3” Örömének-zene iskolánk tanulóinak fellépése
06. 04. Nemzeti Összetartozás Napja
06. 04. Szülői értekezlet a következő tanévben első osztályos tanulók szülei részére.
06. 07. A táncművészeti csoportok tanév végi csoportos vizsgája, a táncművészeti oktatásban résztvevő tanulók gálaműsora.
06. 11. Az alapfokú művészetoktatás 6. évfolyamosainak (8. osztályosok) alapvizsgája
06. 12. Az alapfokú művészetoktatásban a szorgalmi idő utolsó napja
06. 14. Tanítás nélküli munkanap (6.): A diákmozgalom [DÖK] napja, a diákközgyűlés időpontja, vidám tanévzárás
06. 21. A 2018/2019. tanév ünnepélyes zárása, bizonyítványok kiosztása, a végzős tanítványok ballagása
Boldogságórák megtartása a pályázati kiírásnak megfelelően.
Nyári táborok: első-negyedik évfolyamosoknak, ötödik-nyolcadik évfolyamosoknak

 

 

 

Szeged, 2018. szeptember 1.

Dr. Szabóné Dancsik Tünde

       intézményvezető

Letölthető formátum